fbpx
Пошук за параметрами

Монголія з «Каліпсо Україна»: легенди Гобі та долина Орхон

Монголія з «Каліпсо Україна»: легенди Гобі та долина Орхон

Монголія з «Каліпсо Україна»: легенди Гобі та долина Орхон

Тривалість туру: 11 днів/10 ночей

 

Дати туру: 26 липня - 5 серпня 2024 року

Наш Telegram канал з усіма новинами і оновленнями по Експедиціям
https://t.me/KalipsoUkraine

Телеграм канал Каліпсо

Замовити Експедицію або зворотній дзвінок:

    Центральна Монголія: Тут знаходиться об'єкт всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Культурний ландшафт долини Орхону: Археологічні відкриття свідчать про те, що долина Орхона була безперервно заселена протягом останніх 100 000 років. Долина Орхона вважається колискою центрально-азіатських кочових цивілізацій. Різні народи давнини, включаючи гунів, уйгурів і тюрків, заснували тут свої поселення ще з ІІІ століття до зв. е. У долині Орхона було засновано великі міські центри, які служили військовими, комерційними та адміністративними базами відповідних імперій. Найважливішим з них був Каракорум, столиця і центр величезної монгольської імперії XIII і XIV століть, заснована в 1220 за правління Чингісхана. Саме з Каракоруму тим часом управлялася вся імперія, і тут контролювався торговий шлях Шовкового шляху між Європою та Азією.

    Долина Орхона також є місцем численних археологічних, історичних та культурних об'єктів, що документують походження та розвиток міської забудови у Центральній Азії, особливо у Монголії.

    Основні моменти:
    ● Дослідження природи Центральної Монголії
    ● Відвідування національного парку Долина Орхона, включеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
    ● Знайомство з пустелею Гобі та її красою
    ● Відвідування стародавньої столиці Великої Монгольської імперії «Хархорін»
    ● Досвід номадського способу життя
    ● Проживання в місцевих таборах та гостьових будинках.

    Вартість туру: 3450 USD з особи при 2-місному розміщенні

    Mongolia with Kalipso

     

    У програму включено триразове харчування протягом усього туру починаючи з вечері першого дня і закінчуючи святковою вечерею передостаннього дня. Невелика частина кухні звичайно ж буде традиційною монгольською, що допоможе нам ще глибше зануритися в місцевий побут і відчути справжню Монголію.  

     

     

     

    ПРОГРАМА ТУРУ

    День 1. 26 липня 2024 року. Приліт в Улан-Батор.

    Приліт до Улан-Батора вранці. Їдемо відпочивати до готелю. Після обіду гуляємо Улан Батором, столицею всіх монголів. Увечері спільна вітальна вечеря. 

     

    День 2. 27 липня 2024 року. Улан-Батор - Terelj national park (120 км)

    Mongolia

    Вранці залишаємо Улан-Батор і висуваємось у бік величної величезної за розміром статуї Чингісхана, після чого наш шлях до Terelj national park, де ми відвідаємо Храм Арьябала та Черепаший камінь. І звичайно на повні груди зможемо вдихнути гірське повітря Монголії.  

    монголія з каліпсом

     

    День 3. 28 липня 2024 року.адгаде — ущелина Йолин Ам. 150 км

    Вранці відпочинемо в нашому лоджі і трохи повертаємося в аеропорт Улан-Батора. Сьогодні розпочнеться наша експедиція у глиб країни! Ми зробимо вечірній переліт до області Південна Гобі (600 км).
    Після приземлення в Даланзадгаді, вирушимо на джипах до туристичного табору з усіма зручностями біля ущелини Йолин Ам (Yol Valley National Park) для розміщення. 

    День 4. 29 липня 2024 року. Ущелина Йолин Ам - піщані дюни Хонгорін Елс. 260 км 

    Сьогодні ми проїдемо через великі простори Гобі-пустелі до нашого наступного місця призначення. дюнам Хонгор, найвищим піщаним дюнам у Монголії. Ці дюни мають ширину 20 км та довжину 100 км. Річка Хонгорійн тече вздовж дюн і створює оази. Колір дюн змінюється щогодини протягом дня, від жовтого до сріблястого, і червоного на світанку. Дюни видають звук, що нагадує звук літакового двигуна у вітряний день, тому їх називають «Дюнами, що співають». Найбільші та вражаючі піщані дюни, Хонгорські дюни також відомі як «Співаючі дюни».

    В області Південна Гобі ми дізнаємося, що така гостинність і як виглядає справжнє кочове життя пастухів, що складається з таких традиційних занять як прийняття їжі, доїння кіз або верблюдів, приготування молочних продуктів, їзда верхи на верблюді, а також поспостерігаємо за тим, як ставити юрту , як зробити нитку з верблюжої вовни та іншими заняттями 

    День 5. 30 липня 2024 року. Піщані дюни Хонгорін Елс - Баянзаг - Монастир Онгі. 300-400 км

    Після сніданку ми переїдемо до Баянзаг — район Червоних Скель, де вперше в історії людства було знайдено кладку яєць динозавра.

    Ми продовжуємо нашу подорож у Баянзаг, дно Стародавнього моря, яке існувало 60-70 мільйонів років тому, де було виявлено безліч палеонтологічних знахідок. Місце відоме як «палаючі стрімчаки», так названі американським дослідником Роєм Ендрю Чапменом, який відвідав Монголію в 1920 році. Протягом 2-х років він шукав викопні останки динозаврів у Монгольській Гобі, і знайшов їх у Баянзагу та Німехті. Він привіз свої палеонтологічні знахідки на 70 верблюдах. Чапмен подарував Монголії одну велику скелетну знахідку, яка тепер знаходиться на виставці у Музеї природничої історії Улан-Батора. Він знайшов 10 видів динозаврів, з яких 8 було виявлено саме у Монголії. Після відвідин Баянзагу ми просуваємося до нашого наступного місця призначення — через річку Онгі в Сайхан Овоо, у районі Дундгові, у південній частині Центральної Монголії. Монастир Онгі, Раніше один з найбільших монастирів Монголії, був заснований в 1660 році і складався з двох комплексів храмів на північному та південному берегах річки Онги. Однак у 1930-х роках монастир був повністю зруйнований, і понад 200 ченців було вбито комуністами. Після введення демократії в Монголії в 1990 році ченці повернулися до монастиря Онги, де вони розпочали свою буддійську освіту ще в дитинстві 60 років тому. Ці ченці почали закладати нові підстави на старих руїнах із баченням відновлення монастиря Онги та пожвавлення буддизму в Монголії.

    День 6. 31 липня 2024 року. Монастир Онгі - Талбіун Лодж. 300 км

    Після сніданку ми вирушимо в гостьовий будинок "Талбіун Лодж". Він розташований у мальовничому місці Хаалган Денж, сум Худжірт, провінція Увурхангай, серце стародавніх кочівників. Ми оселимося в нашій оселі — гері де і насолодимося обідом. 

    Mongolia kalipso

     

    День 7. 1 серпня 2024 року. Гостьовий будинок «Талбіун Лодж» - Водоспад Орхон - Монастир Тувхун - Гостьовий будинок «Талбіун Лодж»

    Сьогодні ми відвідаємо Монастир Тувхун та Водоспад Орхон, зробивши шляхом зупинки в Ууртін Тохой та Темеєн Чулуу. Монастир Тувхун був збудований у 1654 році святим Занабазаром, одним із найбільших представників буддизму в Монголії. Він вибрав це особливе місце для будівництва одного з найкрасивіших монастирів, коли йому було 14 років. Монастир знаходиться на лісистій скелястій горі на межі провінцій Увурхангай та Архангай. Монастир був зруйнований одного разу у 1688 році та відновлений у 1773 році.

    Ууртін Тохой. Названий так через свою круту скелю, що утворює прямий кут на вигині річки Орхон. Розташована на висоті 1630 метрів над рівнем моря і Хууртін Тохой, що спочатку називався, ця скеля пропонує чудовий вид на долину Орхон.

    Могильні камені Темеен Чулуу: Місце поховань Темеєн Чулуу знаходиться навколо гостьового будинку "Талбіун". Навколишня місцевість містить безліч могил і курганів, що належать до бронзового віку.

    Водоспад Орхон. Чудовий водоспад розташований у значній долині Орхон і був утворений близько 20000 років тому через землетруси та виверження вулканів. Орхон – найдовша річка Монголії, і Улаан Цутгалан – найбільший водоспад заввишки 26 метрів.

     

    День 8. 2 серпня 2024 року. «Талбіун Лодж» - Хархорум. 80 км

    Вирушаємо в Хархорум - столицю стародавньої Великої Монгольської Імперії. Місто було засноване у 1220 році. Хархорум був столицею Монголії протягом 140 років та столицею Монгольської Імперії протягом 32 років. Монастир Ерденезуу та руїни Хархоріна були внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО у 1996 році. Основні туристичні пам'ятки включають монастир Ерденезуу, нещодавно збудований музей Хархоруму, відкритий музей та мозаїчну карту Чингісхана.

    mongolia kalipso

    День 9. 3 серпня 2024 року. Монгол Номадік. 310 км

    gobi desert

    Вирушаємо у бік Улан Батора, але на шляху нас чекає зупинка в гер кемпі Монгол Номадік. Останній наш дотик до пустелі Гобі та неймовірної краси пейзажів дюн перед поверненням до столиці. У Номадік кемп на нас чекаємо монгольське номадик шоу.  

    gobi desert

    День 10. 4 серпня 2024 року. Улан-Батор. 50 км 

    Повертаємося до столиці, відпочиваємо та ввечері вирушаємо на прощальну вечерю з місцевою традиційною музикою у місцевому ресторані. 

    День 11. 5 серпня 2024 року. Шопінг та відліт. 

     

    Вартість туру: 3450 USD з особи при 2-місному розміщенні.

    Доплата за одномісне розміщення – 550 дол. 

     

    У вартість включено:

    • розміщення в готелях та гер хаусах у двомісних номерах;
    • внутрішній переліт з Улан-Батора в серце пустелі Гобі;
    • живлення: сніданок, обід (снеки), вечеря;
    • послуги місцевого гіда;
    • транспортні послуги по усьому маршруту;
    • супровід із Києва по всьому маршруту.

    У вартість не включено:

    • міжнародні авіаперельоти;
    • вхідні квитки згідно з програмою;
    • медична страховка;
    • додаткові напої;
    • чайові гіду і водію;
    • сувеніри, шопінг та інші особисті витрати.

     

    Наш Telegram канал з усіма новинами і оновленнями по Експедиціям
    https://t.me/KalipsoUkraine

    Телеграм канал Каліпсо

    Для любителів мандрівок: Школа туризму online
    Авторський проєкт нестандартних турів: Експедиції з Каліпсо
    Для любителів кави: Gorilla's coffee

    Георгій Маруненко

    Георгій Маруненко

    +38 (050) 325-62-61

      

    SKYPE marunenko

      tckalipso@gmail.com